1 Ekim 2011 Cumartesi

İşte Geldim

       Yaklaşık bir aydır sizden uzakta idim,ara ara blogcu arkadaşlarımı izleme imkanım oldu ama tarif eklemeye ne zamanım ne de internetim vardı.Beni merak eden arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ederim yorumları ile beni yalnız bırakmadılar.Aranılmak farkedilmek çok güzel tekrar teşekkürler.
       Lafı çok uzatmadan anlatayım neler yaptığımı.Bu sene son olarak sbs sınavına giren küçük kızım Yağmur,sınav sonucu ile bizi çok mutlu etti.Puanların gelmesi,tercih süreci,sonuçların açıklanması çok heyecanlı geçti ve çok istediği Kabataş Erkek Lisesini kazandı.Çalışan bütün çocuklara ve en az onlar kadar endişelenen ve emek harcayan ailelere şimdiden kolay gelsin diyorum ,başarılar diliyorum.
      Biz İstanbul'un biraz uzak sayılabilecek nadide bir semti olan Bahçeşehir'de severek oturuyorduk.Uzaklığı dışında her şey çok güzeldi,harika, güvenlikli, sosyal tesisleri olan bir sitede idi evimiz.Fakat kızlarımın okullarına uzak olup hem trafiğin riski hemde zaman kaybını yaşamaları bizi çok yoruyordu.Bu nedenle ev değiştirme telaşına kapıldık hem kızlara rahat hem de eşime rahat bir ulaşımı olan Bakırköy'de karar kıldık.Şansımız da yardım etti istediğimiz gibi ferah aydınlık bir ev aldık.
      Tabiki okullar açılmadan taşınmak için hazırlıkları hızlandırdık.Boya ve ufak tefek eksiklikleri halledip okullar açılmadan bir hafta önce taşındık.Eşyaları toplamadım, daha önce de bizi taşıyan ve çok memnun kaldığımız Omsan nakliye firması her şeyi halletti.Profesyonel elemanları tertemiz kolileri,ambalaj kağıtları ile çok güzel toplayıp taşıdılar evimizi.Taşınacak arkadaşlara tavsiye ederim.
        Şirket elemanları evi çok güzel topladı ama ince ince yerleştirmek ne yazık ki bana düştü.Kızlarımın da yardımı ile üç dört gün içinde yerleştik.
       Blogumdan ve sizlerden uzak kalmamın sebepleri bunlardı, ama sonrasında superonline'nın üç haftadır teknik bir arıza sebebini kullanarak internetimizi bağlayamaması tuz biber oldu.Ne zaman bağlanacağı hakkında da kesin bir tarih veremiyorlar.
       İşte bu kadar, şu anda Özsüt'te oturup interneti bulmuşken yazayım dedim.Alttaki resimler bayramda Kayseri'de çektiğim resimler sizlerle paylaşmak istedim.

Yeğenlerim Ali ve Zeynep
      Çok tatlılar değil mi?
gilaboru
        Gilaboru benim sadece Kayseri'de gördüğüm ekşimsi bir tadı olan meyve.Dalında harika renkleri ile poz verdiler bana.Yaz sonunda toplanıp yıkandıktan sonra plastik büyük bidonlara su ile birlikte doldurulup  bekletilir.İstendiği zaman suyu sıkılıp biraz su ve şekerle tatlandırılıp içilir,böbrekler için çok faydalı olduğu söylenir.

dalında biber
     
dutlar

4 yorum:

 1. güller ve siz çok hoşsunuz maşallah:))bu arada daha dün aklımdan geçtiniz bugün post yazdınız özledik yani:)))tekrar hoşgeldin sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Allah güle güle oturmak nasip etsin yeni evinizde :)

  yeni tariflerinizi bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
 3. Hoşgeldiniz, en büyük işi halletmişsiniz taşınmak ve yerleşmek hiç kolay değil :(( bir kez yaşadım bir daha yaşamam inşallah. Herşey gönlünüzce olsun.

  YanıtlaSil
 4. Yeni eviniz hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde oturun... Kızını da tebrik ederim. Ne mutlu, ne güzel değişiklikler....
  Fotoğraflar ise harika...
  eee hoşgeldin o zaman...

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.Fikirleriniz benim için çok önemli.